Gran Turismo Sport’un çıkış tarihi belirlendi

1
Gran Turismo Sport
Gran Turismo Sport

Oyuncular tarafından uzun zamandır beklenen ve serinin 7. oyunu olma özelliği taşıyan Gran Turismo Sport için bugün yayımlanan bir videoyla birlikte oyunun çıkış tarihi oyunculara duyuruldu. Polyphony Digital ekibi tarafından geliştirilip oyun dünyasına kazandırılacak olan Gran Turismo Sport oyunu Amerika’da 17 Ekim 2017 tarihinde, Avrupa’da ise 18 Ekim 2017 tarihinde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz üzere çıkış sürecinin oldukça hareketli geçtiği Gran Turismo Sport oyununu ilk olarak Sony Interactive Entertainment ekibi oyunun Mayıs 2016 tarihinde mağaza raflarında yerini alacağı duyurmuştu. Daha sonra yaşanan gelişmelerle Kasım 2016 tarihine ertelenen oyun yine aksiliklerin yaşanmasıyla en son 2017 tarihine ertelenmişti. Hatta oyunun betasının bile sürekli ertelenmesi ve bir türlü oyuncularla buluşamaması nedeniyle oyunun betası en son kapalı beta olarak oyuncularla buluşmuştu.

Oyuncular acaba yeni erteleme haberi ne zaman gelecek diye beklerken PlayStation Blog’da Gran Turismo Sport için son rütuşların yapıldığı ve oyunun çıkışa hazır olduğunu belirten Polyhony Digital başkanı Kazunori Yamauchi, oyunculara Gran Turismo Sport’un tüm gücünü en üst seviyede göstereceklerini, yeni ve muhteşem özellikler ile serinin hayranlarına oldukça özel bir oyun deneyimi yaşatacağını iddialı bir şekilde belirtti.

Ayrıca Gran Turismo Sport oyununu ön sipariş vermek isteyen kullanıcılar oyuna PlayStation Store’den ulaşabilirler. Normal sürümünün 189 TL, Limited Edition’ı da 219 TL’den satışa sunulduğu Gran Turismo Sport oyununun Limited Edition versiyonunu satın alan oyuncular bir takım ekipmanlara sahip olacak. Gran Turismo Sport oyununun Limited Edition sürümünü alan oyuncuların sahip olacağı ekipmanlar ise PlayStation Blog’da şu şekilde sıralanmış.

  • GT Sport Starter Pack (8 Araba)
  • $1MM Oyun içi parası
  • Livery Sticker Paketi
  • 30 GT Sport temalı avatar
  • Krom yarış kaskı
  • Limitli sayıdaki kitap ve paket

Son olarak Sony firması oyunun Limited Edition paketinin içeriğine 4 araba ekleyerek yine 219 TL fiyat etiketiyle Digital Deluxe Edition versiyonunu da PlayStation Store üzerinden satışa çıkardı.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.