Fortnite yavaş yavaş PUBG’ye yetişmeye başladı

0
Fortnite
Fortnite

Bu yaz Temmuz oyunda hızlı bir şekilde oyun dünyasına giriş yapan Fortnite, içerisinde barındırmış olduğu co-op survival tarzıyla oyuncuların ilgisini kısa süre içerisinde çekmeyi başarmıştı. Bununla kalmayıp birkaç hafta öncesinde yayımlamış olduğu Battle Royale modu sayesinde karşılaşmış olduğ ilgiyi daha yüksek bir seviyeye çıkartan oyun bir anda bu alandaki en büyük oyunlardan birisi olan PUBG’ye rakip olmaya başladı. Daha çıkışının ilk gününde bir milyon kullanıcı sayısını yakalamayı başaran Fortnite, dün akşam saatlerinde yapmış olduğu yeni duyuru ile yedi milyon oyuncu sayısına ulaştıklarını Twitter hesabı üzerinden açıkladı.

Fortnite ekibi resmi Twitter hesapları üzerinden yapmış olduğu bu açıklamayı yayınlanan bir görsel ile destekledi. Böylelikle Epic Games ekibi, Battle Royale’in öncüsü PUBG’ye bir adım daha yaklaşmış oldu. Fortnite oyununun bu denli başarılı olmasının sebebi ise hiç şüphesiz Fortnite: Battle Royale‘in üç farklı platformda ücretsiz olarak oynanabiliyor olması. Ancak bu platformlarda özellikle son yıllarda inanılmaz bir şekilde artış gösteren “survival shooter” oyunlara olan ilginin de tavan yapması diğer bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Fortnite ekibi yapmış olduğu oyuncu açıklamanın dışında da stüdyo oyun için yeni bir güncellemenin geleceğinide bizlere bu tweet sayesinde duyurmuş oldu. İki kişilik oyun modu olan Duos ve Supply Drop’un oyuna eklendiklerini belirten Fortnite ekibi, Supply Drop ile oyuncular en nadir ve en güçlü silahları elde edebileceklerini de bizlere duyurdu. Son olarak Fortnite: Battle Royale isimli bu oyunun, PlayStation 4, Xbox One, PC ve Mac için ücretsiz olarak erken erişimde olduğunu sizlere aktaralım.

Önceki İçerikWhy So Evil
Sonraki İçerikAwesomenauts Honeydew Skølldir

Oyun dünyasının Türkiye’de çok daha iyi bir yere gelmesi adına uğraşıyoruz.

PAYLAŞ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.