Euro Truck Simulator 2 için 1.28 beta sürümü yayınlandı

3
Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2 Beta 1.28 sürümü yayında

İlk olarak Euro Truck Simulator olarak çıkışını yapan ve oyuncular tarafından çok sevilen ünlü tır simülasyon oyunu Euro Truck Simulator, ikinci oyunu ve ardından çıkan American Truck Simulator oyunları ile gün geçtikçe popülerleşirken SCS Software firmasının da yüzünü güldürmeyi başarıyordu. Bugün ise SCS Software firması ATS ve ETS2 oyunları için eş zamanlı 1.28 beta sürümünü oyuncuların beğenisine sundu. Hemen gelen değişiklikleri bildirelim, harita ve oynanışta herhangi bir değişiklik söz konusu değil. SCS Software gelen bu beta sürümünde oyuna çifte dorseleri eklemiş ve oyunun menülerini ciddi bir şekilde değiştirmiş.

Uzun zamandır oyuncular tarafından ısrarla istenilen ve sabırsızlıkla beklenilen çifte ve üçlü dorseler, sonunda bu beta sürümüyle birlikte ETS2 ve ATS oyunlarının içine dahil oldular. Şuan için halen beta aşamasında olan bu güncellemenin oyuna getirmiş olduğu bir takım sorunlarda bulunuyor elbette. Oyunda şuan için dorseleri ve yükleri bırakma yerlerinin şuan için sağlıklı bir şekilde çalışmadığını yani işlemediğini belirtmemiz gerek. Bunun nedeni ise dorselerin uzun kalması veya iki birbirine bağlı dorseyi belirli bir yere parketmenin gerçekten çok zor olması. Bu nedenle güncellemeye geçen oyuncular park etme işleminin zorluğundan dolayı işi kolay yoldan yani park etmeden bitirmek durumunda kalıyorlar.

1.28 beta güncellemesine geçecek bazı arkadaşlara ise ciddi uyarımız bulunmakta. Şuan için modlarla uyumluluğu test edilmeyen 1.28 beta güncellemesine geçecek arkadaşlar bu güncelleme sonrası bazı modların uyumsuzluğundan dolayı çalışma sorunu yaşayabilirler. Böyle bir sorunun olması durumunda ise mod yapımcılarının modların yeni sürüme uygunluk gösterebilmesi açısından bir veya iki hafta boyunca modların üzerinde çalışmaları gerekecektir. Tüm bunların dışında yoldaki diğer araç sürücülerin sahip olduğu yapay zeka, bazı durumlarda ne yapacağını şaşırıyor ve sebepsiz yere dorsenize çarpabiliyor. Fakat bu yapay zeka şaşırmas sorununun SCS Software firması tarafından çok kısa bir zamanda düzeltilmesi bekleniyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.