Epic Games şimdi de Civilization VI, Borderlands Paketi ve ARK Survival’ı ücretsiz verecek!

1
Civilization VI Borderlands ARK Survival
Epic Games'in dağıtacağı yeni ücretsiz oyunlar!

Steam ile olan büyük rekabetine hız kesmeden devam eden ve her geçen gün Steam’e zor günler yaşatmaya başlayan Epic Games, dün akşam saatlerinde sürpriz bir şekilde milyonlarca oyuncuya ücretsiz GTA 5 dağıtmaya başlamıştı. 14 Mayıs 2020 tarihinden 21 Mayıs 2020 tarihine kadar herkese bedava olarak GTA V dağıtmaya başlayan Epic Games, bu oyunun oyuncuların kütüphanesinde sınırsız olarak kalacağını da bizlere belirtmişti.

Şimdi ise milyonlarca oyuncu halen bu şoku üzerinden atmamışken Epic Games yapmış olduğu muhteşem agresif ataklarına devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde ortaya atılan iddialara göre Epic Games ilerleyen günlerde oyunculara 3 büyük oyunu daha hediye ederek ücretsiz dağıttığı oyunlarda AAA oyun geleneğini devam ettirmeyi planlıyor.

Ortaya atılan bu iddialar ise yine asılsız değil. Geçtiğimiz günlerde Epic Games’in GTA 5’i ücretsiz dağıtacağı iddiasında olduğu gibi firmanın yanlışlıkla paylaşmış olduğu bir görsel bu iddiaların temel kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Dün akşam saatlerinde milyonlarca oyuncu GTA 5’i ücretsiz bir şekilde Epic Games mağazalarından almaya çalışırken Epic Games’in sunucuları bu ağır yükü doğal olarak kaldıramamış ve oyunculara bir takım hata mesajları vermeye başlamıştı. Sunucuların bu kadar yoğun olduğu bu zamanda ise yine reddit üzerindeki bir kullanıcı uygulama üzerinden böyle bir duyuru gördüğünü ve birkaç saniye sonra duyurunun ekrandan kaybolduğunu iddia etti.

epic games ücretsiz oyunlar
Epic Games’in vereceği ücretsiz oyunlar

Sid Meier’s Civilization VI

Paylaşılan ekran görüntüsüne göre Epic Games 21 Mayıs 2020 tarihinden itibaren yine 1 hafta boyunca bütün oyuncularına Sid Meier’s Civilization VI oyununu ücretsiz bir şekilde verecek. Yine bu süre zarfında oyunu kütüphanesine ekleyen oyuncular sınırsız olarak oyunu istedikleri zaman oynayabilecekler. Sid Meier’s Civilization VI oyununun Steam fiyatı ise 219 TL.

Borderlands The Handsome Collection

Görsele göre Epic Games 28 Mayıs 2020 tarihinden 4 Haziran 2020 tarihine kadar oyun dünyasında büyük bir yeri olan ve oyuncuların oldukça sevmiş olduğu bir seri olan Borderlands The Handsome Collection’ı herkese ücretsiz olarak verecek. Steam üzerinde 125 TL satış fiyatıyla karşımıza çıkan bu paketin içerisinde ise Borderlands 2, Borderlands 2’nin tüm DLC paketleri, Borderlands: The Pre-Sequel ve Borderlands: The Pre-Sequel oyununun tüm DLC paketleri yer alıyor.

ARK: Survival Evolved

Son olarak Epic Games büyük bir final ise Steam üzerinde 77 TL üzerinden satılan ve oyuncular tarafından oldukça olumlu yorumlar almış olan ARK: Survival Evolved oyununu kullanıcılarına ücretsiz olarak verecek. 2017 yılında oyun dünyasına giren ve online olarak oynanabilen bu hayatta kalma oyunu birçok oyuncu tarafından büyük bir ilgiyle oynanıyor.

Bugüne kadar Humble Bundle, indiegala, Steam, g2g, vb. firmaların birçok ücretsiz oyun dağıttığına tanıklık etmiştik. Fakat bu dağıtılan oyunlar genel olarak çok da pahalı olmayan, modası geçmiş oyunlardı. Epic Games’in böylesine popüler ve pahalı oyunları kullanıcılarına ücretsiz olarak sunması şimdiden birçok dengeyi alt üst etmiş durumda.

Bakalım ilerleyen günlerde Steam, Epic Games’in bu hamlelerine herhangi bir yanıt verecek mi, düşüncelerinizi bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.