CS GO turnuvalarından Cobblestone haritası kaldırıldı

6
Cobblestone turnuvalardan kaldırıldı
Oyuncuları kahderen haber. Cobblestone turnuvalardan kaldırıldı.

Son zamanların düşüşe geçen eSpor oyunlarından birisi olan Counter Strike Global Offensive yani namı diğer CS GO‘da geçtiğimiz saatlerde oyuncuları oldukça üzecek olan bir gelişme meydana geldi. Hatırlarsanız geçen yıl yapmış olduğu duyuru ile turnuva sisteminden Türk oyuncuların milli haritası olan Dust 2’yi kısa bir süreliğine kaldırdığını açıklayan Valve ekibi, bugün yapmış olduğu bir açıklamayla Dust 2’yi tekrardan turnuva haritaları içerisine eklediklerini duyurdu. Bize buraya kadar her şey normal gibi gelse de Valve ekibinin açıklamasının devamını okuduğumuzda ise bizleri yıkacak olan acı detayı görüyoruz. Çünkü Valve ekibi yapmış olduğu açıklamalarının sonunda turnuvaların vazgeçilmez haritası, AWP Bilgin Ejderha canavarı olan Cobblestone haritasını turnuvalardan kısa bir süreliğine kaldırdığını belirtti.

CS GO turnuva haritalarında değişiklik: Dust 2 eklendi Cobblestone kaldırıldı

Böylelikle Valve ekibinin yapmış olduğu bu duyuru ile birlikte resmi bir şekilde bir süre karşımızda olmayacak olan Cobblestone haritası şimdiden birçok oyuncuyu oldukça üzmüş ve kızdırmış durumda. Bildiğiniz üzere turnuvalar sırasında izleyicilere hediye olarak düşen Cobblestone kutusu oldukça yüksek bir fiyattan satılarak birçok oyuncunun yüzünün gülmesine sebep oluyordu. Fakat Valve ekibinin bu açıklamasıyla birlikte gülen yüzler yerini kızgın surat ifadesine bıraktı diyebiliriz.

Bir diğer yandan milli temsilcimiz Space Soldiers ekibinin de bu değişiklikten kötü bir şekild etkileneceğini sizlere belirtelim. Zira eSpor gündemini takip eden oyuncuların da yakından bildiği üzere milli temsilcimizin en iyi olduğu haritalardan birisi de Cobblestone haritasıydı.

Valve ekibi tarafından yapılan duyuru ile birlikte oyuna eklenen güncellemelerde oyunda ne gibi değişikliklerin meydana geldiğine aşağıdan rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

CS GO 20 Nisan Güncelleme Notları

Haritalarda yapılan yenilikler

  • Turnuva havuzuna Dust II haritası eklendi.
  • Turnuva havuzundan Cobblestone haritası kaldırıldı.
  • Nuke haritasında Wingman değişikliği yapıldı.
  • Avusturya ve Shipped haritaları “Delta” grubundan “Sigma” grubuna taşındı.

Diğer alanda yapılan yenilikler

  • Sunucularda meydana gelen bazı performans sorunları düzeltildi.

6 YORUMLAR

  1. haritayı kaldırma temel sebeplerinden biri bence gerçekleşecek major berlin 2019 turnuvasından oyuncular hatıra jetonlarını alıp istedikleri maçların haritalarının hatıra paketini 16,25 tl ye alabildiğinden cobblestone haritasını seçip güzel bir kaar alabileceklerini düşünebilecekleri için kaldırıdı bence .
    (edit:çöp fln demeyin iyi haritaydı )

  2. Saçma bir haritaydı zaten kaldırılması iyi olmuş. Aslında eklenmesi açısından yeni hatta yepyeni bir harita düşünülebilir. Ancak oynaması mükemmel keyifli ve çok büyük olmayan bir harita olması lazım.

  3. AZTEC haritası gerçekten çok güzel olur. Cobble çok saçma ve izlemesi güzel olmayan bir haritaydı zaten çok fazla oynanmadığı için diğer map’lere nazaran izleyeni de düşürüyordu. Aztek harika olacaktır bence.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.