Call of Duty: WWII’da olacak olan haritalar

1
Call of Duty WWII Haritalar
Call of Duty WWII Haritalar

Hatırlayacağız üzere 3 Kasım 2017 tarihinde oyun dünyasına girişini yapacak olan Call of Duty serisinin yeni oyunu olan Call of Duty: WWII, daha önceden paylaştığımız haberlerden bildiğiniz gibi 2. Dünya Savaşı’nı konu edinecek olmasıyla biz oyuncuları oldukça heyecanlandırmıştı. Activision firmasının bizlerle paylaştığı görseller ve fragman videoları ile de tüm dikkatleri üzerinde toplayan yeni Cod oyunu için herkesin oyunun senaryosunu ve haritalarını merakla beklediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Tam da oyunu heyecanla bekleyen oyuncular olarak oyun hakkında bir takım teoriler ortaya atacakken oyunun geliştirici ekibi Sledgehammer Games bizlere büyük bir sürpriz yaparak oyunda yer alacak bazı haritaları açıkladı. Oldukça derin hikayesi ile bizleri İkinci Dünya Savaşı’na götürecek ve muhteşem atmosferiyle bizleri adeta Normandiya’daymışız gibi havaya sokacak olan Normandiya haritası oyunun kesinlikle en dikkat çeken haritalarının başında geliyor.

Tarih kitaplarından da bildiğimiz üzere dünya tarihindeki en büyük ve kanlı deniz çıkarması olarak tarihteki yerini alan Normandiya çıkarmasını bir de Sledgehammer Games’in gözüyle görüp oynama fırsatına sahip olacağız. Oyunda bulunan bu çıkarmanın yanı sıra bir de Fransa’nın başkenti Paris’in kurtuluş mücadelesine de tanıklık etme şansına sahip olduğumuz Call of Duty: WWII oyununda oldukça heyecanlı anlar geçireğimizden eminiz.

Sledgehammer Games ekibinin haritaları açıklamasından sonra ortaya çıkan diğer söylentilere göre oyunun hikâyesi kesinlikle oyuncuları sıkmayacak. Oldukça geniş bir atmosfere yayılacak olan genel hikâye bizleri oldukça büyük bir merak duygusuyla içine çekmeyi başaracak. Ek olarak yine söylentilere göre geliştirici ekip bu oyunda bazı gerçekliklere de ekstra önem vermiş. Farklı haritalarda geçecek olan oyun tabii ki atmosfer değişikliklerini de bizlere yaşatmayı hedefliyor. Bunu örneklendirmek gerekirse, Normandiya çıkarmasında Fransa’da hava güneşli ise Almanya’da yağışlı olabilecek. Son olarak söylentilerin arasında bulunan, oyundaki pek çok sahnenin sahillerde ve ormanda geçeceğini de sizlere aktarmak isteriz.

Sledgehammer Games ekibi tarafından açıklanan oyunda resmi olarak oynayabileceğimiz haritalar şu şekilde:

  • D-Day / Normandiya-Fransa
  • Battle of the Bulge / Belçika
  • Liberation Paris / Fransa
  • Operation Cobra / Fransa
  • Hürtgen Forest / Almanya
  • Aachen / Almanya

 

 

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.