Call of Duty: WWII Zombi modu gerçek hikayelerden esinlenilmiş!

2
Call of Duty WWII Zombi modu
Call of Duty WWII Zombi modu

Call of Duty: WWII oyununun çıkışına az bir süre kala oldukça ilginç bir gelişme ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi Call of Duty serisinin yeni üyesi CoD: WWII Activision firması tarafından oyunculara ”Efsanevi CoD serisi özüne dönüyor!” sloganı kullanılarak duyurulmuş ve serinin hayranlarını oldukça sevindirmişti. Bünyesinde ikinci dünya savaşını barındıracak yeni oyundan ise her geçen gün oldukça ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere Almanya’dan Fransa’ya uzanan tarihte yaşanmış birçok gerçek çatışma ve çıkarmaları konu edinen oyun, umuyoruz ki hayranları bu sefer senaryo bakımından memnun eder. Ancak hayranlar olarak yeni CoD oyununun çok oyunculu (multiplayer) ve senaryo modunun nasıl olacağı şeklinde kafa yorarken gün yüzüne oldukça ilginç bilgiler ortaya çıktı.

Call of Duty WWII nazi zombiler
Call of Duty WWII nazi zombiler

Zira oyunun geliştiriciliği üstlenen Sledgehammer Games ekibinin başında yer alan iki isim Glen Schofield ve Michael Condrey, geçen gün katıldıkları bir röportajda oldukça şaşırtıcı bir bilgi paylaştılar. Zira Sledgehammer Games ekibinin başında yer alan bu iki lidere göre yeni CoD oyununun zombi modu, gerçek hayatta yaşanmış olan bazı gerçek ve korkunç olaylardan esinlenilerek yapıldı. Bu açıklamaya bakıldığında oyunun zombi modunda da ufak bir senaryonun olacağını rahatça söyleyebiliriz. Çünkü Glen Schofield röportaj sırasında pis pis gülerek oyunun zombi modunun da arka planda oldukça ürpertici bir hikayesinin olduğunu söyledi. Hal böyle olunca, yani zombi ve gerçek hikayeler kelimeleri yan yana gelince, insanlar tabii ki bir duraksıyor. Zira insanlık tarihi olarak dünya üzerinde bildiğimiz bir zombi istilası durumu yaşanmadı. Acaba Sledgehammer Games ekibi dünya üzerinde yaşanmış olan hangi olayı harmanlayarak oyunun zombi modundaki senaryoya uyarladı gerçekten büyük merak konusu. Ancak şöyle de bir detay var ki moda özel olacak olan senaryo çok detaylı bir şekilde işlenmeyecek. Çünkü zaten şirket oyunun asıl senaryosu için bir hayli fazla efor sarf etti. Buna ek olarak röportajı gerçekleştiren muhabirin soru yağmuruna dayanmakta zorluk yaşayan Sledgehammer Games liderleri, oyunun zombi modunun oynanışı hakkında gelen ısrarlı sorulara Dead Space’in oynanışı tadında olacağını ve diğerlerinden farklı olarak tamamen benzersiz olacağını söylediler. Röportajda son olarak oyunun genel yapısı hakkında bir takım açıklamalar yapan iki lider, oyunda artık sınırsız bir şekilde depar atamayacağımızı ve çatışmalarda azalan canımızın da kendi kendine dolmayacağını bizlerle paylaştılar. Bakalım oyunun geliştiriciliğini üstlenen Sledgehammer Games ekibi nasıl bir iş çıkardı hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Son olarak Call of Duty: WWII oyununun 3 Kasım 2017 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformları için oyun dünyasındaki yerini alacağını hatırlatmak isteriz.

 

2 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.