Assassin’s Creed anime serisi oluyor!

0
assassin's creed bütün karakterler

Ubisoft tarafından geliştirilen hepimizin çok yakından tanıdığı ve yakın zamanda filmi çıkmış olan Assassin’s Creed, anime serisine uyarlanarak karşımıza çıkıyor. Netflix’e Castlevania’yı kazandıran ve kendisi de bizler gibi bir Assassin’s Creed hayranı olan Adi Shankar, Facebook’ta yayımladığı şu açıklamalarıyla anime ve oyunseverlere büyük bir mutluluk yaşattı. “Bir sonraki projemi seçtiğimi size bildirmekten büyük mutluluk duyuyorum! Hayallerimin peşinden koşarken Los Angeles’a taşındığım yıl Assassin’s Creed’in ilk sürümünü büyük bir keyifle oynamıştım. O zamanlar oyun sektöründe hiç kimseyi tanımıyordum ve bir gün Ubisoft firmasının benden Assassin’s Creed’i alıp oldukça orijinal bir hikaye ile bir anime serisi olarak ortaya koymamı isteyeceğini hayal bile edemezdim. Eğer birileri sizlere bu hayatta tutkularınızı takip etmemenizi söylüyorlarsa o kişiler gerçekten büyük bir yanılgı içerisindedir.”

Anime serisinin Netflix’te olup olmayacağı ise maalesef henüz belli değil. Ayrıca projenin başındaki isim olan Shankar,animenin orijinal bir hikayeye ahip olacağını söylese de bizce herhangi bir Assassin’s Creed hikayesinden de ilham alabilir. Zira bu başyapıttan 9 ana oyun ve 17 tane spin-off çıktı. Resmi duyuru ile E3 fuarında duyurulan Assassin’s Creed Origins ise kardeşliğin nasıl oluştuğunu anlatacak.

Assassin’s Creed 4: Black Flag oyunundan konusunu alan Assassin’s Creed 4: Black Flag – Kakusei mangsı 2013-2014 tarihleri arasında çıkış yapmıştı. Jump X dergisinde 12 bölüm ve 2 cilt olarak yayımlanan Assassin’s Creed 4: Black Flag – Kakusei (Assassin’s Creed IV: Black Flag – Awakening) çıkışını yapmıştı. Mangayı NHK ni Youkoso! anime serisinin karakter tasarımcılığı görevini üstlenen Kenji Ooiwa çizmiş, Naruto Hiden Series’in yazarlığını üstlenen Takashi Yano, Ubisoft firması ile iş birliği halinde öyküsünü yazmıştı.

assassins-creed-anime-serisi

Mükemmel hikayesiyle bizleri etkisi altına alan bu başyapıtın anime serisi ise bizce oldukça merak konusu. Sizce Assassin’s Creed’in anime serisi nasıl olacak, nasıl bir seriyle karşılaşmak istersiniz?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.