Warcraft 3 için test sunucusu devrede

2
Warcraft 3
Warcraft 3

Başlığı görünce herhalde yanlış okudum diyebilirsiniz fakat gerçekten yanlış okumadınız. Warcraft 3’e gerçekten bir test sunucusu eklendi. Video oyun tarihinin en eski ve en çok sevilen RTS oyunlarının başında gelen Warcraft 3, bugün yeni bir güncelleme alarak oyuncuları fazlasıyla şaşırttı. Şu anda oyuncuların erişimine açık olan test sunucusuna rahatlıkla girip oyunun yeni halini istediğiniz zaman oynayabilme imkanınız bulunuyor. 15 yıllık bir geçmişi bulunan oyunun test sunucusunda ise oyunda farklı dengeleme çalışmalarının yapıldığını çok rahat bir şekilde anlayabiliyoruz.

Creepler, canavar kamplarını, eşyaları ve daha birçok şeyi ölçülü bir şekilde dengeleyerek oyunun zevkini arttırmaya yönelik olan bu güncelleme sayesinde Warcraft 3’ü çok daha fazla zevk alarak oynayabileceksiniz. Fakat gerçekten 15 yıllık bir oyun olan Warcraft 3’e Blizzard’ın neden böylesine bir destek verdiğini açıkcası pek anlayamadık. Bildiğinüz üzere geçtiğimiz günlerde BlizzCon etkinlikleri sırasında Blizzard’ın kurucularından birisi olan Frank Pearce, yeni fikirlere fazlasıyla açık olduklarını ancak yeni nesil oyuncuların artık eski tarz oyunlara ilgisinin çok uzun zamandan beri kaybolduğunu söylemişti. Bu yüzden eskiye dönmek yerine yeni bir Warcraft oyunu yapıp oyunculara sunmak istediklerini ancak kendileri için şuan imkanların pek de elverişli olmadığını açklamıştı.

Şuan için yapılan açıklamalar ve yaşanan gelişmelere baktığımızda her ne kadar yeni bir Warcraft oyununun beğenimize sunulmayacağını bilsek de, Blizzard sözünü ettiği kısıtlı imkanlarını kullanarak Warcraft 3’ün grafiklerinin yenilenmiş bir şekilde tekrar oyuncuların karşısına çıkarabilir. Böylece video oyun dünyasındaki oyuncuların nabzını yoklamayı hedefleyen Blizzard, oyuncuların eski tarz RTS’lere karşı olan ilgisinin gerçekten kaybolup kaybolmadığını bu sayede yeniden ölçebilir. Kim bilir belki de  Warcraft 3’e fazla ilgi gösteren oyuncular sayesinde bizleri yepyeni bir oyun bekliyor olabilir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.