PUBG Bilgi Testi

7
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 5,00
PUBG Bilgi Testi
PUBG Bilgi Testi

Playground Battlegrounds, namıdiğer PUBG. Çıkış yaptığı günden itibaren oyun dünyasını çarpıcı bir şekilde sallayan ve oldukça kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşan nadir oyunlardan birisi. BluHole firması tarafından sürpriz bir şekilde oyun dünyasına kazandırılan ve Steam üzerinde kırılmadık rekorlar bırakmayan PUBG, o kadar meşhur bir oyun haline geldi ki çok kısa bir süre içerisinde CS GO, Dota 2 gibi büyük oyunları geride bırakarak dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi haline geldi. Tabii daha sonra en yakın rakibi Fortnite da oyun dünyasında belli bir konuma gelince işleri biraz zorlaşan PUBG, yine de günümüzde en çok oynana oyunlar arasında yer alıyor.

PUBG, şu sıralar her ne kadar hile problemleri konusunda bazı oyuncularını kendinden küstürsede yine de kemik kitlesini kaybetmiş değil. Kendine özel ve gerçekçi atmosferi ile hayatta kalma mücadelesini bizlere iliklerine kadar hissettiren PUBBG, sahip olduğu bu gerçekçilik nedeniyle en yakın rakibi Fortnite’tan oldukça ayrılarak bambaşka bir konuma gelmiş durumda.

Tabii ki durum böyle olunca oyunun kendisine özel kemik kitlesi de her geçen gün birbirleri ile olan rekabeti bir üst seviyeye taşımak adına inanılmaz bir mücadele veriyor. Öyle ki oyun içerisinde rekabetler zaman zaman oyun bilgisi rekabetine dönüşüyor ve oyuncular kendi aralarında oyun, silah ve harita bilgisi üzerine çeşitli yarışmalar içerisinde giriyorlar. Biz de siz değerli oyuncuların mücadelesine bir katkıda bulunmak adına PUBG Bilgi Testi başlığını hazırlayalım dedik. Oyun Testleri kategorimizde CS GO gibi hızlı oyunların testlerini eklediğimiz bu günlerde PUBG’yi es geçmeden edemezdik tabii ki. Sözü daha fazla uzatmadan üst düzey PUBG oyuncularına özel olarak hazırladığımız teste geçelim. Teste geçmeden önce belirtelim ki bu ilk testimiz olduğundan dolayı sorularımızı biraz kolay – orta seviye olarak hazırladık. İlerleyen testlerde sizleri daha da zorlu soruların beklediğini bilmenizi isteriz.

Son olarak PUBG oyuncularının yanı sıra CS GO oyuncuları da kendilerini sınamak isterlerse aşağıda yer alan CS GO Bilgi Testi adlı başlığımızdan testi çözebilirler.

Oyun Testleri: PUBG Bilgi Yarışması – Bölüm 1

PUBG PC dışında ilk olarak hangi platformda çıkmıştır?

Aşağıda yer alan bölgelerden hangisinin lootu diğerlerine göre daha iyi?

Aşağıda yer alan bölgelerden hangisi oyun içerisinde yoktur?

Aşağıdaki bölgelerden hangisi Miramar haritasında yer almaz?

Aşağıda yer alan silahlardan hangisi PUBG'de yoktur?

PUBG'yi hangi oyun firması yapmıştır?

PUBG hangi oyundan ilham alınarak yapılmıştır?

Oyun piyasaya çıkmadan önce yapımcılar güvenli bölgeyi hangi şekilde tasarlamıştı?

Aşağıdaki silahlardan düşmanlara en çok hasarı veren hangisidir?

PUBG'in yapımcı firması hangi ülkede kurulmuştur?

7 YORUMLAR

 1. çıktı ilk günden beri adından sıkca söz ettiren oyun, benimde sıklıkla oynadığım tabiii ki.
  hazırlamış olduğunuz test ile oyun bilgimi test ettim, sadece 1 yanlışım çıktı. 🙂

 2. PUBG Bilgi Testi
  10 soruda 10 doğru yaptın!
  Hadi çorba paran çıktı!

  yine güzel bir test ve yine ben bunu fulledim. valla zevkli oluyor sizin testleri çözmek. güvenli bölge sorusu zorladı ama

 3. 10 soruda 1 doğru yaptın!
  Baya bir kötü

  Açıkçası şaşırmadım. Çünkü pubg hakkında bilgim sıfır diyebilirim. Sadece oyunu twitch.tv üzerinden takip ediyordum. Ama artık fortnite çok daha revaşta.

 4. Bu oyunla başta pek ilgim yoktu ama son zamanlarda oynamaya başladıktan sonra güzel gelmeye başladı fakat daha acemisiyim heralde çünkü 5 yanlış yaptım kendimi geliştirmem gerek

 5. idare eder çıktı valla bazı sorular zorladı beni ele güvenli bölge sorusunu daha önce hiç duymamıştım yeni bir şey öğrendim sayenizde

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.