Metal Gear Survive için çıkış tarihi açıklandı

1
Metal Gear Survive
Metal Gear Survive

Metal Gear serisine bambaşka bir atmosfer ve bakış açısı getirecek olan Metal Gear Survive’nin çıkış tarihi uzun bir bekleyişin ardından nihayet açıklandı. Bildiğimiz Metal Gear oyunlarından oldukça farklı bir hikayeyi içerisinde barındıran Metal Gear Survive 20 Şubat 2018 tarihinde Kuzey Amerika, 21 Şubat 2017’de Japonya ve son olarak 22 Şubat 2017 tarihinde Avrupa ülkelerinde çıkışını PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için gerçekleştirecek.

Bildiğiniz üzere E3 2017 ve Gamescom etkinliklerinde açıklanan bilgilere göre Metal Gear Survive oyununun METAL GEAR SOLID V: GROUND ZEROES oyununun tam sonundan başlanacağı oyunculara aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Oyunun başında oyuncular gizemli bir solucan deliğinden geçerek kendilerini biyolojik tehditler ve düşmanlarla dolu tehlikeli bir yapayalnız bir şekilde buluyorlar. Bu gizemli ve tehlike dolu dünyada sadece ölümcül yaratıklar ile mücadele etmekle kalmayıp aynı zamanda hayatta kalabilmek adına temel ihtiyaçlarımız olan yiyecek, su ve diğer kaynakları bulabilmek için de büyük bir mücadele veriyoruz.

Oyunun dinamiklerinden bahsetmek gerekirse yine Metal Gear Survive oyununun diğer oyunlarda olan, özellikle METAL GEAR SOLID V, benzersiz gizlenme ve hayatta kalma dinamiklerini aynı şekilde devam ettirdiğini sizlere aktarabiliriz. Yine serinin son oyununda olduğu gibi bu oyunda da oyuncular tek başına ya da dört kişilik co-op modlarını deneyimleyerek oyunu oynayabiliyorlar. Tek oyunculu modu oynayan “yalnız kurt” dediğimiz oyuncular kaynak yönetimi, karakter ilerlemesi gibi dinamikleri öğrenme konusunda uzmanlaşırken, co-op modunda oynayan oyuncular ise yararlı silah ve ekipmanlar oluşturma gibi özelliklerde uzmanlaşacak. Co-op oyun modunun tek oyunculu oyun moduna göre farkı ise co-op oyuncularının işlerine yarayacak kaynaklar toplamak adına birbirleri ile savaşacakları olması.

Ayrıca Konami tarafından yapılan bir diğer açıklamaya göre Metal Gear Survive oyununu ön sipariş veren oyunculara dijital hayatta kalma paketi sunulacak. Ön sipariş ile oyunu satın alan kullanıcıların kazanmış olacağı hayatta kalma paketinde ise aşağıdaki içerikler yer alacak.

  • Mother Base İsim Levhası
  • Dört Altın Kaplama Silah – Beyzbol sopası, Mızrak, Pala, Balyoz
  • Dört Metalik Hayatta Kalma Boyun Eşarbı – Mor, Yeşil, Mavi, Gümüş
  • Boxman (The Orange) Aksesuar
  • İki İlave Hareket – Mutlu, Başparmak Havaya
  • Kabuki Yüz Boyası

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.