LoL’ün geliştiricisi Riot Games’ten yeni bir oyun geliyor

1
Riot Games'den yeni oyun
Riot Games'den yeni oyun

LoL oyunu ile yıllardır oyuncuların MOBA oyun ihtiyacını karşılayan Riot Games’in kurucu ortakları tarafından yapılan açıklamaya göre Riot Games bünyesinde bulunan League of Legends oyununun geliştirici takımını küçültülerek bu geliştiricilerin yeni bir proje üzerinde çalışacakları duyuruldu. Bu gelişmeyle birlikte Riot Games ekibi sadece League of Legends oyununun geliştiricisi olmaktan çıkıp yeni oyunları da üretme işlemine geçebilecek.

Riot Games ekibinden bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Brandon Beck ve Marc Merill yapmış oldukları konuşmalarında “Büyük ve yetenekli bir takıma sahip olduğumuz için mutlu ve heyecanlıyız. Artık Riot Games’in sonundaki “s” i (çoğaltma eki anlamında kullanılıyor, yani Oyunlar anlamına geliyor) kullanarak yeri projeler üretmeye nihayet başlayabileceğiz. Tekrardan bu alana atlayıp çalışmaya başlamak için oldukça heyecanlıyız. Sizlerle de yakın zamanda ne üzerinde çalıştığımızı göstermek için sabırsızlanıyoruz. Hayalimizdeki işi yapmamıza yardımcı olduğunuz için bütün oyuncularımıza teşekkür ederiz.” şeklinde cümleler kullandılar.

Bildiğiniz üzere Riot Games firması bu konuşmayı yapan çılgın ikili Brandon Beck ve Marc Merill tarafından 2006 yılında Los Angeles‘da kurulmuştu. Bu aşamanın ardından yıllar süren çalışmalar sonucunda şirket kendini oyuncular tarafından oldukça sevilen MOBA türündeki League of Legends oyunu üzerine yoğunlaşmıştı. Son olarak Riot Games ekibinin Tencent adında bir PC oyununun da bulunduğunu sizlere belirtmek isteriz.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.