Far Cry 5’te oyuncuların çok fazla özelleştirme yapma imkanı olacak

2
Far Cry 5
Far Cry 5

Oyun dünyasına Ubisoft firması tarafından kazandırılan ve oldukça kendine özel bir seri olan Far Cry serisi, en son oyunu ile bizleri adeta çağlar öncesine götürmüş ve bazı oyuncular tarafından yıllardır olan oyunun temasını bozduğu gerekçesiyle ağır eleştirilerin hedefi olmuştu. Bu eleştirilerin ardından Ubisoft tarafından 2017 yılında bizleri yeniden modern zamana götürecek olan Far Cry 5 için bugün yeni açıklamalar yapıldı. Far Cry 5 yapımcılarının bugün yapmış olduğu açıklamaya göre Far Cry 5’te, Far Cry serisinin en detaylı özelleştirme seçenekleri kendine yer bulacakmış. Yine buna ek olarak Far Cry 5 oyununda seri içerisinde en fazla silah çeşidinin olduğu ve oynanış süresinin de çok rahat bir şekilde 30 saati geçeceği yapılan diğer açıklamalar arasında kendine yer buldu.

Bildiğinüz üzere Ubisoft firması Far Cry 5 ile bizleri seri tarihinde ilk kez bizleri Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletine götürecek. Far Cry 5’de oyuncular hayatta kalmak ve özgürlüğü elde etmek için kıyasıya bir savaşta bulunurken, bu sakin görünümlü fakat gerçekte son derece karmaşık ve tehlikeli olan bu dünyada tek başlarına ya da tamamen iki kişi olarak gezinebilecek. Oyuncular Far Cry 5’de, Montana’da bulunan kurgusal Hope County’de, yeni serif yardımcısı karakteriyle oyuna başlayacaklar. Daha sonra ise kasabayı büyük bir kaosa ve şiddet yoluyla ele geçirilmesini tetikleyecek olan fanatik bir kült inanca sahip Eden’s Gate Projesi tarafından yıllardır yavaş ve sessiz sedasız bir şekilde gizli bir hayat sürdüren Hope County’nin kaosunda kendilerini adeta kaybecek olan oyuncular oldukça iyi zaman geçirecek.

Tüm bunlara ek olarak Far Cry 5 içerisinde oyuncular kült güçleriyle birlikte hava savaşına girebilmek adına oyun içerisinde bulunan uçakları kullanabilecekler. Tüm bu kargaşanın içerisinde oyuncular tarım arazileri, ormanlar, dağlar ve nehirler arasında hayatta kalma mücadelesinde var güçleriyle kaynak toplarken tüm bunların yanında ikonik Amerikan arabaları, kamyonlar, ATVler ve tekneler kullanabilecekler.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.