Dragon Quest Builders 2 geliyor

2
Dragon Quest Builders 2
Dragon Quest Builders 2

Oyuncular tarafından son zamanlarda bir hayli sevilen J-RPG serisine ait olan ve Dragon Quest’in hayranlarını hem şaşırtıp hem de sevindiren Dragon Quest Builders oyununun devam oyunu geliyor. Square Enix firması tarafından geçtiğimiz saatlerde yapılan özel bir yayın ile oyunculara duyurulan Dragon Quest Builders 2, çok yakında bizlerle olmayı planlıyor. Dragon Quest Builders oyununa sequal olarak yapılıp piyasaya sürülecek olan oyun PlayStation 4 ve Nintendo Switch platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Ek olarak RPGSite’ın yapmış olduğu özel habere göre Dragon Quest Builders 2, ilk oyunlara oranla oldukça daha şık ve zengin bir yapıyı bünyesinde barındırarak oyun dünyasına giriş yapacak.

Square Enix firması ek olarak yapmış olduğu diğer açıklamalarla bizlere oyunu oldukça ileriye taşıma niyetinin olduğunu da belli ediyor. Firma yapmış olduğu açıklamalarda Dragon Quest Builders 2 oyununa co-op modunu da eklediklerini ve bu sayede oyuncuların arkadaşlarıyla birlikte macerayı yaşayabileceklerini ve kendi çevrelerini inşa edebileceklerini belirtti.

Şuan için Dragon Quest Builders 2 oyununun Avrupa ülkelerinde çıkışı duyurulmamış olsa da bildiğiniz üzere Dragon Quest Builders’ın ilk oyunu PS4 için geçen yılın Ekim ayında oyun dünyasına girişini yapmıştı. İlk oyunu sadece PS Vita platformuna özel olarak çıkaran Square Enix firması, Dragon Quest Builders 2 oyunu ile birlikte bu sefer Nintendo Switch’e şans vermeye hazırlanıyor. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte Dragon Quest Builders 2 için PlayStation 4 ve Nintendo Switch arasındaki ilk crossplay oyunu olduğu yönünde de bir yorumda bulunabiliriz. Şuan için Dragon Quest Builders 2 oyununun Xbox sürümü oyunculara duyurulmamış olsa da oyunun Xbox platformuna da geleceğini düşünüyoruz.

Square Enix firması taradından aynı zamanda özel bir tanıtım videosu yayımlanan Dragon Quest Builders 2 oyuna aşağıdan göz atabilirsiniz. Hepinize iyi seyirler dileriz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.