DOOM’un Steamde kaç adet sattığı belli oldu

2

Bethesda’nın koridorlara kısılmış FPS oyunlarının yanında uzun bir zaman sonra tekrar oyun dünyasına giriş yapan ve bu sefer oyunculara ciddi anlamda bir özgürlük sunan DOOM’un PC satış grafikleri açıklandı. 3 Mayıs 2016 tarihinde oyun dünyasına girişini yapan oyun, şimdiye kadar PC platformunda 2 milyon kopya satışı gibi güzel bir satış grafiği elde etmiş. SteamSpy verilerinin kullanılmasıyla ortaya çıkan bu satış grafiğinin ise Bethesda’yı bir hayli memnun ettiğini çok rahat bir şekilde söylememiz mümkün.

Bildiğiniz üzere geçen senenin Ağustos ayında paylaşılan haberlere göre DOOM için oyunun PC’de 1 milyon adet kopya sattığına dair söylentiler oyun dünyasını bir hayli meşgul ediyordu. Bu haberlerin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş olmasına rağmen, oyun Ağustos ayından bu yana bir yıl içerisinde 1 milyon adet daha kopya satabilme başarısını göstermiş. Oyuncular ise SteamSpy verilerinin açıklanmasından sonra Bethesda’nın satışlardan memnun olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşıyorlar. Çünkü oyunun hayranları çok rahat bir şekilde tahmin edebileceğiniz üzere aynı temaya sahip başka bir DOOM oyununun daha oyun dünyasındaki yerini almasını istiyorlar.

Müzikleri, silah çeşitliliği, eski oyunlarına yapmış olduğu kaliteli göndermeleri ve grafikleri sayesinde oyun dünyasındaki gelmiş geçmiş en karizmatik FPS oyunu olan DOOM, çıktığı dönemlerde belli oyun otoriteleri tarafından cömert bir şekilde ödüllendirilmişti. DOOM oyununun bu başarısından sonra id Software firması ile aralarındaki bağlarını oldukça güçlendiren Bethesda’nın, geliştirici ekibi ile ileriki yıllarda çok daha fazla proje yapmak istediği oyun dünyasına dolaşan söylentiler arasında kendine yer buluyor. Oyun otoriteleri tarafından da oldukça güzel puanlar alan DOOM’u şuana kadar oynamadıysanız, en yakın zamanda bir şans vermenizi sizlere öneriyoruz. Cehennemin dibine doğru çıktığınız bu muhteşem macerada sayısız şeytanı pompalı tüfek ile önümüze geleni patlatmanın zevki başka hiçbir oyunda bulunmuyor çünkü.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.