Destiny 2 Curse of Osiris DLC paketinde neler olacak?

3
Destiny 2 Curse of Osiris
Destiny 2 Curse of Osiris

Destiny 2’nin çıkışının üzerinden daha 2 ay geçmeden geçtiğimiz gün Curse of Osiris isimli bir DLC’nin oyuna geleceği Activision tarafından açıklandı. Biz de Activision firmasının yapmış olduğu bu duyurunun ardından Paris Games Week etkinlikleri kasamında özel olarak düzenlediği bir konferansta bu haberle ilgili paylaşılan detayları sizlere derledik. İlk olarak Flash hızında gelen bu DLC’nin 5 Aralık 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için aynı anda çıkış yapacağını sizlere belirtelim. Aynı zamanda Curse of Osiris isimli bu ek paket Destiny 2 oyununa yeni bir hikaye ve dünya getiriyor. İçerisinde bolca sinematik hikaye anlatımının olduğu ve akılca kalıcı birçok karakteri içerisinde barındıracak olan oyunun ilk DLC paketi ile gelen ilk gezegenin adı Mercury olarak belirlendi. Ayrıca bu ek paketle birlikte oyuna yeni gezenle birlikte yeni bir sosyal alan da eklenecek, bu yeni sosyal alanın ismi ise Light House olarak açıklanmış durumda.

Destiny 2: Curse of Osiris

Curse of Osiris’in merakla beklenen hikayesi ise Destiny 2’nin hikayesinin hemen ardından devam edecek. Yani bu ek paketi bir nevi devam oyunu gibi düşünebiliriz. Bu hikayede ise Ikora bizi Mercury‘e oldukça önemli bir görev için gönderiyor ve bizim görevimz ise Osiris isimli gelmiş geçmiş en güçlü ve tehlikeli Warlock‘u bulmak oluyor. Aynı zamanda görevde bizden Vex‘leri yenmek için gerekli olan bilgileride toplamamız isteniyor.

İlk oyunu özleyen kullanıcılar içinse bu paketle birlikte oyuna Destiny‘nin ilk oyunundan karakterlerinde ekleneceğini belirtelim. Yine ilk oyunda bulunan PvP haritası Light House bu ek paketle ile birlikte Destiny 2 oyununa da gelecek. Bu pakette ise Mercury‘ye gittiğimiz zaman ise bizleri akın akın karşılayan Vex‘lerin olduğunu göreceğiz. Mercury’de karşılaştığımız Vex’lerin neyin peşinde olduğunu da öğrenmeye çalıştığımız bu pakette Mercury‘nin içerisinden Infinite Forest isimli bir mekana geçerek maceramıza orada devam edeceğiz. Infinite Forest isimli bu mekan ise Vex’lerin yarattığı uzay zaman içerisinde bulunan bir evren olarak bizleri karşılayacak. Son olarak bu paket ile birlikte Destiny 2 karakterlerinin seviyelerinin 25 olacağını ve power levellarının 330’a yükseleceğini de sizlere aktaralım.

3 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.