Bully 2 haberi oyun gündemine bomba gibi düştü

1
Bully 2
Bully 2

Bu haberimizde biraz eski bir oyundan bahsedeceğiz. Rockstar Games firmasının efsane oyunları arasında rahatlıkla alabileceğimiz oyunlardan birisi de hiç kuşkusuz Bully’dir. Kendine özel atmosferi ve oynanışı ile oldukça ön plana çıkan bu oyunun devamı da yıllar boyunca oyuncular tarafından ısrarla beklenen oyunlar arasında. Tüm bu beklentilere rağmen çok uzun süredir herhang bir gelişme meydana gelmeyen Bully oyunu hakkında bugün ortaya çıkan bir haber ise oyun dünyasında resmen bir bomba etkisi yarattı ve ortalığı iyice karıştırdı.

Oyun dünyasında oldukça prestijli bir konuma sahip olan oldukça önemli dergi olan ve aynı zamanda birçok oyunun da duyurusunu ilk olarak gerçekleştiren Game Informer sitesinin sayfalarına bugün itibariyle Bully 2: Kevin’s Back Jack isimli bir oyun eklendi. Oyunu inceleyen kullanıcılar ise oyunu Rockstar Games oyunu olarak gördüler. Yani bu resmen Bully 2: Kevin’s Back Jack oyununun Bully oyununun devamı olduğunu gösterir. Fakat bu listelemeden sonra oyuncuların yoğun ilgi ve sorularına maruz kalan Game Informer’den çok hızlı bir şekilde geri vites kıvamında diyebileceğimiz bir açıklama geldi.

Açmış olduğu bu oyun başlığını çok kısa süre içerisinde kaldıran Game Informer ekibi bu konuyla ilgili resmi açıklamayı twitter hesabı üzerinden yaptı. Game Informer ekibi konuyla ilgili olarak “Bully 2 oyunu hakkına yayımlamış olduğumuz içeriği muhtemelen görmüşsünüzdür. Bu yayımladığımız içerik bir hataydı. Bully’nin devam oyunu hakkında bizim herhangi bir bilgimiz bulunmuyor.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Fakat durum her ne kadar böyle olursa olsun, bunca yıldan sonra aniden böyle bir olayın yaşanması çoğu oyuncunun aklına şimdiden girdi. Açıkçası Game Informer ekibinin sitesinde yayımlanan oyunun adı sadece Bully 2 olarak bizlerle paylaşılmış olsaydı bunun bir hata olduğuna inanabilirdik. Ama oyunun isminin uzun ve detaylı bir şekilde belirtilmesi bu noktada hepimizin şüphelerinin artmasına neden oluyor. Bizce bu konu klasik “oyun sızdırılma” haberlerindeki gibi yapılan bir pazarlama taktiğinden ibaret. Biz bu yayımlanma işinin Game Informer ekibi tarafından planlı bir şekilde yapıldığını düşünüyoruz. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız oldukça memnun oluruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.