Battlefield 1’in oyuncu sayısı 20 milyonu geçti

1
Battlefield 1 - In the Name of the Tsar

Uzun zamandır oyun dünyasında konu edinmemiş olan Birinci Dünya Savaşı’nı konu edinerek FPS oyuncularını bir hayli sevindiren ve şaşırtan Battlefield 1’in sahip olduğu oyuncu sayısı günden güne hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Geride bıraktığımız saatlerde Electronic Arts açıklamış olduğu bir bir raporda 2017 yılının Haziran ayına kadar olan finansal raporlarını ve sahip olduğu bazı oyunların oyuncu sayılarını resmi olarak bizlere açıkladı.

Electronic Arts firması tarafından bugün açıklanan bilgilere göre Battlefield 1’i aktif olarak oynayan oyuncuların sayısı tam tamına 21 milyona ulaşmış durumda. Call of Duty’nin sahip olduğu tahtı senelerce ısrarlı bir şekilde sallayan Battlefield serisinin bu sefer tahtı Call of Duty’den aldığını çok net bir şekilde söyleyebiliriz.

Diğer bir yandan EA Games yapmış olduğu açıklamada, FIFA’nın sahip olduğu oyuncu sayısı hakkında da bizlere önemli bilgiler verdi. FIFA Ultimate Team’de bu ay için yaklaşık yüzde 10’luk bir büyüme olduğunu vurgulayan EA yetkilileri, FIFA’yı mobilden oynayan oyuncuların sayısının ise 95 milyon olduğunu açıkladı. Oyunlar ile birlikte sunulan DLC paketlerinden EA Games’in oldukça fazla kar ettiğini de bizlere belirten uzmanlar, bir sonraki Battlefield oyununda bu oyuna göre çok daha fazla DLC olabileceğini vurguluyor. Son olarak Battlefield oyununa dönecek olursak EA Games firmasının elinin diğer FPS oyunu üreten firmalara karşı artık çok fazla güçlü olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.