Assassin’s Creed: Origins’de iki farklı karakteri yöneteceğiz

1
Assassin's Creed: Origins
Oynamış kadar olduk yani...

Bildiğiniz gibi sızıntı haberlerinin bir türlü durmadığı Assassin’s Creed: Origins artık yavaştan kabak tadı vermeye başladı. Daha birkaç saat önce sizlere oyun posterini ve çıkış tarihini payaştığımız Assassin’s Creed: Origins ile ilgili yine yeniden yeni sızıntılar meydana geldi. Bu sefer Reddit üzerinden sızdırılan bilgilere göre Ubisoft firması, Origins’i geliştirmeye Assassin’s Creed Unity oyunundan önce başlamış fakat yeni oyunun çıkışı için doğru zamanı bekliyormuş. Yine Reddit üzerinden meydana gelen sızıntı haberlerine göre Origins oyununda serinin öncki Assassin’s Creed oyunlarına göre oldukça gelişmiş bir dövüş sistemi bulunuyormuş hatta oyuncuların bu dövüş sistemiyle dövüşü derinden hissetmemeleri olanaksızmış. Ayrıca bunlara ek olarak haberimizin başlığında belirttiğimiz gibi oyunda oynanabilir Ba Yek ana karakterimiz dışında bir karakter daha bulunacakmış ve seviye atlama, giyilebilecek yeni ekipman geliştirme sistemleri ile oyuncular olarak bu iki farklı karakteri istediğimiz yönde geliştirebilecekmişiz.

Oynanış açısından farklılıklara geçtiğimizde ise oyunda artık oyunculara yön gösteren küçük harita olmayacakmış bunun yeni ufak bir pusula olacakmış, oyuncular olarak bu pusula ile başımızın çaresine bakmak durumundaymışız. Yine gelen bilgiler arasında oyun içerisinde Memfis ve İskenderiye gibi önemli şehirler de kendine yer bulmuş durumda. Yine Reddit’teki aynı kullanıcıya göre yeni oyun için daha önce sızdırılan kartal mekaniği sistemi gerçekten doğruymuş ve oyunda kartal mekaniği sistemi kullanılacakmış. Buna ek olarak oyunda oldukça gelişmiş NPC’ler yer alacak ve bu sefer gece/gündüz döngüsüne bağlı bir şekilde haraket edeceklermiş

Dövüş mekanikleri hakkında da önemli açıklamalar yapan Reddit kullanıcısı aynı zamada düşmanlarımızla dövüş içerisindeyken bir tür adrenalin barımızın olacağını ve bu bar dolduğu zaman doğru hamlelerle kritik vuruşlar yapabileceğimizi belirtti. Gizli hazine konusuna değinecek olursak ise aynen The Witchr 3: Wild Hunt oyununda olduu gibi Assassin’s Creed: Origins’de de su altında gizli hazineler olacakmış. Yani kendimizi Nil Nehri’nde hazine ararken bulacakmışız. Bu durumla birlikte su altındaki mağaralara girebilecek, batan gemilere giderek enkazarda hazine arayabilecekmişiz. Ek olarak Ubisoft firması oyun içi seviye sistemini de belirlemiş durumda. Oyunda oyuncular en fazla 40 levele gelebilecek ve kendilerine özel ekipmanlar geliştirebileceklermiş. Bunlara ek olarak oyunda “efsanevi” ekipmanlar ve birbirinden özel bulmacalarda bizleri bekleyen diğer materyaller arasındaymış. Ayrıca oyunda üç ayrı yetenek ağacı bulunacakmış ve bunlar sırasıyla; Seer (Kahin), Warrior (Savaşçı) ve Hunter (Avcı) olacakmış. Oyuncular almış oldukları levellere göre karakterlerini bu yetenek ağacındaki puanları kullanarak geliştirebileceklermiş. Tıpkı Skyrim oyunundaki bir sisteme benzeyen bu sistemle oyuncular karakterinin gelişimi belirleyebileceklermiş. Son olarak söylenenlere göre Assassin’s Creed: Origins’de bol miktarda Arena gladyatör dövüşleri olacakmış ve biz bu dövüşlere istediğimiz zaman katılabilecekmişiz. Geçen haberimizde de paylaştığımız gibi oyun 27 Ekim 2017 tarihinde bizlerle olacak.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.