Konuşma Alanında Daha Aktif Bir İngilizce İçin Çok Yönlü Çalışmalar Konuşarak Öğren’de Başladı

0

Yaşamınız boyunca farklı eğitim kurumlarında eğitimler alabilir ve kendinizi bir birey olarak sosyal hayat içinde daha donanımlı olarak bulabilmek adına kalite arayışında hep olmaktasınız. Reelde farklı alanlarda ve kurumlarda değerlendirebileceğiniz eğitimleri online ortamlar üzerinde de artık çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Online imkânların genişlemesi ile oturduğunuz yerden çok rahat bir şekilde eğitimler alabilirsiniz. Bir İngilizce kursuna kayıt olduğunuzda 3- 4 saatlik bir kurs bile olsa tüm gününüzü harcayabiliyorsunuz. Ancak ingilizce uzaktan eğitim imkanları ile artık istediğiniz zaman ve zaman aralıkları ile eğitimlerinizi online olduğunuz her alandan alabilirsiniz. Bu alanda eğitimler seviye belirleme çalışmaları ile başlar. Öncelikle seviyeniz belirlenir. Sonrasında ne kadar süre ile ve zaman aralıkları ile eğitim almak istediğiniz belirlenir. Yani iş, okul durumunuza göre çalışmalarınıza göre müsait olduğunuz vakitlerde dersler alabilirsiniz. İngilizce bir dil olduğu için bu dersi tek başınıza öğrenmek mümkün değildir. Özellikle telaffuz farklılıklarında sandığınızdan çok daha fazla zorlanabilirsiniz.

Bu alanda kendinizi geliştirmek için ingilizce konuşma kulübü gibi alanlara da üye olabilirsiniz. Bu tarz kulüplerde de katılma zamanınızı kendini belirleyebiliyorsunuz. Fırsat buldukça bu alanlarda konuşmalar yaparak seviyenizi ilerletebilirsiniz. Gramer alanındaki çalışmalar mutlaka pratik olarak yankı bulmalıdır. Yoksa öğrendiğiniz hiçbir kuralın aktif olarak uygulanabilmesi mümkün olmayacaktır. Aktif bir İngilizce çalışması konuşma alanında oldukça faydalı olabilir. Çünkü konuşma alanında dinleme çok önemlidir. Pratik yaparken telaffuz alanında duyarak tekrar etmek, doğru telaffuz sağlayacaktır. Bu kulüplerde ana dili İngilizce olan eğitmenler bulunmaktadır. Seviyenize uygun olan çalışma sınıflarında pratikler yapmak öğrendiğiniz kuralların daha net bir şekilde uygulamanıza yardımcı olacaktır.

İngilizce eğitimlerinizi destekleyebileceğiniz pek çok materyal bulunuyor. Bunun için görsel ve işitsel medya malzemelerini bol bol kullanabilirsiniz. Şarkılar dinleyebilir, filmler izleyebilir, kendi konuşmalarınızı kaydederek kelime ezberleri yapabilirsiniz. En çok tavsiye edilenler arasında ise yabancı bir arkadaş edinerek sohbetlerle konuşmanızı geliştirmek olacaktır. Bunun yanında ilk seviyelerde basit hikâyelerle kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bu alanda www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-basit-hikayeler/ içerisinde kısa kısa hikâyeler bulabilirsiniz. Ve bu hikâyelerin anlamları ile birlikte okuma imkânı sunulmaktadır. İngilizce kitaplar okumak cümle kalıplarını doğru bir şekilde kullanmak adına en faydalı çalışmalar arasında yer alıyor. Hem anlamlarını görebilir, hem de okumalar yaparak öğrendiğiniz kelimelerin cümle içerisinde nasıl kullanıldığını tam olarak anlayabilirsiniz. Yeni kelimeler öğrenmenin en iyi yollarından biri de İngilizce hikâyeler okumak olacaktır. Altını çizerek öğrendiğiniz yeni kelimelerin anlamlarını bulabilirsiniz. Kelimeleri tek tek anlamlandırabilirsiniz. Sonrasında ise cümle olarak bir anlama ulaşabilirsiniz. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme olarak tüm kategorilerde dil gelişiminizin ilerlemesini sağlamanız gereklidir. Çünkü bir bütün olarak ele aldığınız bir dil olarak İngilizce her açıdan öğrenilmesi gerekliliği vardır. İhmal ettiğiniz bir alan konuşma alanında sorunlar oluşturacaktır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.